Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni o pobicie i inne.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze oskarżyła 2 młodych mężczyzn o pobicie pokrzywdzonego w dniu 26.07.2015 roku przy czym jeden z nich- Piotr Ch., użył niebezpiecznego narzędzia w postaci noża.

W tym dniu odbywała się impreza urodzinowa. Jeden z jej uczestników jadąc na przyjęcie spotkał obu oskarżonych i zabrał ich ze sobą na tę imprezę.

Około godziny 24.00 Piotr Ch. wynosił swojego kolegę, który był pijany (Patrycjusza G.). Zaczepił wtedy pokrzywdzonego, który nie był stroną agresywną /przyjechał po swojego syna – uczestnika tego przyjęcia/. Po zaczepce zareagował gwałtownie przy wymianie zdań i zaczął bić pokrzywdzonego. Mężczyzna uciekał, a Piotr Ch., biegł za nim z nożem i kiedy dobiegł do pokrzywdzonego zadał mu 5 ciosów nożem w klatkę piersiową (pokrzywdzony doznał 5 ran kłutych niepenetrujących klatkę piersiową w wyniku czego doznał on ran kłutych klatki piersiowej i lewego ramienia oraz stłuczenia płuc, a obrażenia te pociągnęły za sobą naruszenie czynności narządów ciała powyżej dni siedmiu w rozumieniu art. 157§1 kk). Do bijącego pokrzywdzonego Piotra Ch. dołączył wtedy Patrycjusz G, który się ocknął. Bił i kopał pokrzywdzonego.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych Piotr Ch. i Patrycjusz G. nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Patrycjusz G. skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień, a Piotr Ch., podał, że wtedy nie było go w Polsce, bo przebywał w Anglii. Część uczestników tego przyjęcia potwierdziła jego udział w tej imprezie. Prokurator zastosował względem nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz nakazem informowania o zamierzonym wyjeździe.

Patrycjuszowi G. grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a Piotrowi Ch. kara pozbawienia wolności do lat 8.

Aktualności