Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni o posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

O posiadanie, w dniu 7 stycznie 2014 roku w Krakowie, znacznej ilości środków odurzających w postaci ponad 3 kg ziela konopi innych niż włókniste oskarżyła Prokuratura Rejonowa w Krakowie Śródmieściu – Wschód Krzysztofa Z. i Macieja P.

W tym samym czasie Krzysztof Z. posiadał znaczną ilość środków odurzających takich jak:0,37 gmarihuany, ponad 400 tabletek Ekstazy, prawie 2 gamfetaminy i 0,33 gkokainy.

Czyny, które zarzucono Krzysztofowi Z. popełnił on w warunkach recydywy. Oskarżeni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBŚ w wynajętym garażu, do którego Krzysztof Z. przyniósł wypakowaną dużą torbę. W garażu była również pełna reklamówka, waga elektroniczna i rękawiczki. W torbie i reklamówce ujawniono susz roślinny / ziele konopi inne niż włókniste /. W czasie przeszukania mieszkania Krzysztofa Z. ujawniono szereg woreczków i zawiniątek, w których znajdowało się 0,37 gmarihuany, ponad 400 tabletek Ekstazy i wymienione wyżej ilości amfetaminy i kokainy.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Krzysztof Z. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. W wyjaśnieniach podał, że Maciej P. nie wiedział, że w garażu znajdują się narkotyki. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Maciej P. nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Wyjaśnienia te oraz wyjaśnienia, w których Krzysztof Z. stwierdza, że jego znajomy nie wiedział o narkotykach- nie zasługują na wiarę, są sprzeczne z pozostałym materiałem dowodowym. Oskarżeni byli już w przeszłości wielokrotnie karani, a Krzysztof Z. odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dlatego obecnie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 15. Maciejowi P. grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Obaj oskarżeni są tymczasowo aresztowani.

Aktualności