Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni o udział w bójce.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze skierowała akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom (jeden z nich jest młodszy od pozostałych o ponad 40 lat) o udział w bójce w dniu 24 października 2015 roku w Krakowie, w której narażono jej uczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienia skutku określonego w art. 156§1 kk lub art. 157§1 kk, przy czym oskarżony Włodzimierz K. używał niebezpiecznego narzędzia w postaci siekiery, tj. o czyn z art. 158§1 kk wobec Piotra K. i Adama W., natomiast o czyn z art. 158§1 kk w zw. z art. 159 kk wobec Włodzimierza K.

W dniu 24.10.ubr dwóch mężczyzn urodzonych w latach 50-tych minionego wieku spożywało alkohol przy garażu. W pewnej chwili jeden z nich odszedł za garaż za potrzebą fizjologiczną. Wtedy to, z grupy osób przebywającej obok, jeden z młodych mężczyzn zwrócił mu uwagę. To zdenerwowało Adama W. i Włodzimierza K. Obaj poszli do garażu skąd zabrali siekierę. Z tym niebezpiecznym narzędziem poszli do młodych mężczyzn i wówczas doszło do bójki z jednym z nich.

Wszyscy oskarżeni przesłuchani w toku prowadzonego postępowania przyznali się do przedstawionego im zarzutu. Adam W. i Włodzimierz K. w swoich wyjaśnieniach podali, że podeszli do młodych „ale to oni zostali zaatakowani”. Piotr K. podał natomiast, że to on i jego koledzy zostali zaatakowani przez 2 uzbrojonych mężczyzn.

Incydent ten zakończyło rozdzielenie bijących się mężczyzn.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Aktualności