Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni o uszkodzenie mienia.

O uszkodzenie elewacji budynku oskarżyła Prokuratura Rejonowa Kraków – Nowa Huta 2 młodych mężczyzn.

W nocy z 20 na 21 czerwca 2013 r. Michał S. i Mirosław W. przebywali w barze przy Rynku Głównym w Krakowie, gdzie wspólnie spożywali alkohol. Następnie taksówką przyjechali na os. Dywizjonu 303 w Krakowie i udali się do sklepu monopolowego. Tam zakupili piwo, które następnie wypili na terenie osiedla. Podczas picia alkoholu Mirosław W. znalezioną wcześniej w nieustalonym miejscu farbą typu spray koloru brązowego naniósł na elewację znajdujących się w pobliżu zabudowań - budynku technicznego hydroforni oraz altany śmietnika - napisy i symbole o treści kibicowskiej, po czym przekazał pojemnik z farbą Michałowi S., który również wykonał na elewacji napisy wyrażające jego poparcie dla klubu Wisły Kraków.

W wyniku uszkodzenia elewacji w/w budynków, ich właściciel – Spółdzielnia Mieszkaniowa poniosła łączną szkodę w wysokości prawie 1,6 tys. zł.

Obaj oskarżeni w toku prowadzonego postępowania przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu, stwierdzili, że byli pijani i bardzo żałują swojego postępowania. Michał S. złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i taki wniosek wraz z aktem oskarżenia został skierowany do sądu. (kara 8 m-cy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 2 lata, grzywna, solidarne naprawienie wyrządzonej szkody). Mirosławowi W. grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Aktualności