Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżeni- umówili się, że będą malowali napisy....

Prokuratura Rejonowa w Krakowie – Podgórzu oskarżyła 2 młodych mężczyzn (18 i 19 lat) o uszkodzenie, w dniu 26 czerwca 2013 roku w Krakowie, ściany garażu blaszanego, elewacji budynku gospodarczego oraz muru – ogrodzenia, poprzez namalowanie na nich głównie liter, napisów i symboli czym spowodowali straty w łącznej wysokości 4 tys. zł na szkodę pokrzywdzonych, a czyny te miały charakter chuligański.

Jeden z oskarżonych został zatrzymany praktycznie po tym jak namalował napisy kibicowskie na budynku i ogrodzeniach  domów. W toku dalszych czynności ustalony został drugi oskarżony – współsprawca tych czynów.

Przesłuchani charakterze podejrzanych przyznali się do ich popełnienia. Jako kibice KS „Wisła Kraków” umówili się na portalu społecznościowym, że namalują farbami napisy określające ich przynależność klubową. Tak doszło uszkodzenia mienia.

Złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze i taki wniosek wraz z aktem oskarżenia został skierowany do Sądu (kary po 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania na okres próby wynoszący 3 lata, dozór kuratora oraz obowiązek naprawienia szkody wyrządzonej pokrzywdzonym).

Aktualności