Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżenie możliwe dzięki głównie badaniu DNA

29-04-2009

Do rabunku na szkodę ponad 80-letniego pokrzywdzonego doszło wieczorem 9 października 2007 roku w Krakowie- Podgórzu. Mężczyzna wracał z kościoła do domu. Kiedy wszedł do mieszkania usłyszał pukanie do drzwi i otworzył je. Wtedy do jego mieszkania wtargnął mężczyzna w plastikowej reklamówce na głowie. Napastnik doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności / popchnął, a następnie rzucił pokrzywdzonego na łóżko / i zabrał mu portfel z pieniędzmi w kwocie 4400 zł. W rejonie miejsca zamieszkania pokrzywdzonego, w tym dniu, był widziany mężczyzna, który wcześniej pożyczał od pokrzywdzonego pieniądze. Badanie materiału DNA zabezpieczonego na reklamówce pozwoliło na ustalenie, iż jest on zgodny z profilem DNA Mieczysława U., któremu przedstawiono zarzut rozboju.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mieczysław U. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia sprzeczne z zebranym materiałem dowodowym.
Akt oskarżenia skierowany został do sądu przez Prokuraturę Rejonową w Krakowie-Podgórzu. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Mieczysław U. został zatrzymany 3 marca 2009 roku i jest tymczasowo aresztowany

Aktualności