Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżona o kradzież kremów.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze oskarżyła Ewę C. o kradzież w dniu 13.07.2013 roku, kilku kremów o łącznej wartości prawie 540 zł.

Wymieniona była w tym dniu w jednej aptek. Oglądała kosmetyki wystawione do sprzedaży. Z uwagi na swoje zachowanie była obserwowana na ekranie monitoringu. Pracownica sklepu zwróciła uwagę, że nie odstawiała oglądanych produktów, a na półce stwierdziła brak kremu.

W międzyczasie oskarżona wyszła z apteki i po chwili powróciła. Pracownica nadal ją obserwowała i odnotowała, że oskarżona wrzuciła inny krem do podręcznej torebki. Wtedy wybiegła do drzwi i zatrzymała ją. Oskarżona prosiła, aby nie wzywać Policji, oddała krem Laroche, Eucerin, i starała się odrzucić chyłkiem krem Vichy, a wcześniej odrzuciła do pojemnika z innymi kosmetykami krem marki Filorga. Ostatecznie Ewa C. została zatrzymana przez wezwanych na miejsce funkcjonariuszy Policji. Ujawniono także, że oskarżona dysponowała reklamówką wyłożoną wewnątrz folią aluminiową, która miała uniemożliwić wykrycie skradzionych produktów przez bramki alarmowe.

Ewa C. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i wyjaśniła, że skradzione kremy wsadzała do torby aluminiowej, aby bramki przy wejściu nie reagowały. Powiedziała także, że jest osobą chorą na kleptomanię i powinna być leczona; żałuje popełnienia przestępstwa.

Z opinii biegłych lekarzy, nie wynika, aby oskarżona cierpiała na chorobę, która powodowałaby takie postępowanie, a sposób jej działania (m.in. profesjonalnie przygotowana torba do kradzieży) oraz uprzednia karalność za kradzieże kosmetyków wskazują, że z popełnienia przestępstwa Ewa C. uczyniła sobie sposób na zarobkowanie.

Ewa C. była wcześniej  karana sądownie za kradzieże. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5.

Aktualności