Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżona o rozbój.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Wschód oskarżyła Małgorzatę Cz. o to, że w dniu 12 kwietnia 2015 r. w Krakowie po uprzednim użyciu przemocy wobec pokrzywdzonego w postaci przewrócenia go na podłoże oraz kopania po tułowiu zabrała w celu przywłaszczenia telefon komórkowy marki Samsung o wartości 600,00 zł oraz pieniądze w kwocie 100,00 zł na jego szkodę, przy przyjęciu, że czyn ten stanowi wypadek mniejszej wagi tj. o przestępstwo z art. 280 § 1 kk w zw. z art. 283 k.k.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalono, że w dniu 12.04.2015 r. odbywała się impreza urodzinowa córki Małgorzaty Cz.. Jej uczestnikami było kilka osób, a wśród nich oskarżona i jej konkubent. Ok. 22.00 do uczestników imprezy przyszedł pokrzywdzony, który oskarżył konkubenta Małgorzaty Cz., jej siostrę kradzież 1 tys. zł i zażądał zwrotu pieniędzy. Wtedy między pokrzywdzonym, a Małgorzatą Cz. i jej konkubentem doszło do szarpaniny, a pokrzywdzony został przez nich wyrzucony z mieszkania.  Następnie oskarżona pchnęła go, kopnęła oraz zabrała należący do niego telefon komórkowy marki Samsung o wartości 600,00 zł wraz ze znajdującym się w jego wnętrzu banknotem stuzłotowym. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze Policji, dokonali przeszukania Małgorzaty Cz. i w kieszeni jej kurtki ujawnili skradziony telefon komórkowy, w urządzeniu ukryty był ponadto banknot o wartości 100,00 zł.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Małgorzata Cz. przyznała się do przedstawianego jej zarzutu. Podała, że uczestnicy zajścia, w tym pokrzywdzony znajdowali się pod wpływem alkoholu. Stwierdziła, że żałuje całego zdarzenia oraz złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze i taki wniosek został skierowany do sądu (kara 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat, grzywna).  Małgorzata Cz. nie była dotychczas karana sądownie.

Aktualności