Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Oskarżona o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie Podgórzu oskarżyła Anetę C. o ugodzenie, w dniu 29 czerwca 2012 roku, nożem w brzuch męża. Obrażenia, których doznał pokrzywdzony to m.in. przecięcie ściany żołądka, zranienie wątroby. Stwarzały one chorobę realnie zagrażającą życiu.

Małżonkowie C. mają troje dzieci. Z ojcem mieszkała pełnoletnia córka oraz 7 – letni syn. Matka sporadycznie przebywała wraz z mężem i dziećmi.

W dniu 29. 06. 2012 roku, po powrocie z pracy, pokrzywdzony wraz z dziećmi i chłopakiem córki poszli na okoliczne łąki. Tam tez pozostawił syna pod opieką starszej siostry i jej chłopaka. Wrócił do mieszkania, by odpocząć po pracy.

Około godziny 20.00 przygotowywał sobie posiłek. Wtedy do mieszkania, przez nie zamknięte drzwi na klucz weszła Aneta C. Była pod wpływem alkoholu. Doszło do wymiany zdań pomiędzy małżonkami, po czym Aneta C. wzięła z blatu nóż i zadała nim cios w brzuch mężowi. Następnie zawołała przez okno, znajdującą się przed blokiem mieszkalnym wraz z bratem i chłopakiem córkę, by przyszła do mieszkania. Córka po wejściu do mieszkania i rozeznaniu się w sytuacji, poprosiła swojego chłopaka o wezwanie karetki pogotowia. W czasie udzielanej pomocy jej mężowi Aneta C. wyszła z mieszanki i już nie wróciła.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Aneta C. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Wyjaśniła, że mąż jej sam zranił się nożem, choć ona nie widziała momentu, kiedy to uczynił.

Biegli lekarze psychiatrzy, po przeprowadzeniu obserwacji sądowo – psychiatrycznej orzekli, iż brak jest podstaw do kwestionowania poczytalności Anety C. w odniesieniu do zarzucanego jej czynu.

Grozi jej kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Aneta C. jest tymczasowo aresztowana.

Aktualności