Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżona o uszkodzenie wózka dziecięcego.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła Ewę Ch-S. o uszkodzenie wózka dziecięcego marki X-lander o wartości 1000 zł poprzez jego podpalenie.

W dniu 16 kwietnia Ewa Ch-S.  przyszła do jednej z kamienic w Krakowie, a następnie podpaliła wózek dziecięcy należący do pokrzywdzonej. Jego wartość pokrzywdzona wyceniła na kwotę  1000 zł. Jeden z sąsiadów zawiadomił o tym fakcie pokrzywdzoną, która wraz z braćmi i narzeczonym ujęli oskarżoną przed kamienicą oraz wezwali na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy Policji. Jeszcze przed ich przyjazdem, Ewa Ch-S. przyznała się pokrzywdzonej, że to ona podpaliła jej wózek. Podtrzymała to oświadczenie również w obecności funkcjonariuszy Policji. Powiedziała im, iż zrobiła to, aby zwrócić uwagę Policjantów na to, że pokrzywdzona miała znęcać się nad swoją matką.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Ewa Ch.-S. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Wyjaśniła, że ona nie dokonała podpalenia, a przyznała się jedynie dlatego, że obawiała się pokrzywdzonej i towarzyszących jej mężczyzn,  chciała odejść z miejsca zdarzenia w asyście Policjantów.

Wyjaśnienia te uznano za przyjętą linię obrony oskarżonej albowiem są one sprzeczne z całością zebranego materiału dowodowego, w tym przede wszystkim z zeznaniami świadków.

Ewa Ch-S. nie była uprzednio karana. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5

Aktualności