Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżone 2 kobiety o czyny przeciwko Policjantom i inne.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Wschód skierowała akt oskarżenia do Sądu przeciwko Annie J. i Marzenie P. , którym zarzucono grożeniem pozbawieniem życia, zwolnieniem z pracy, znieważeniem, stosowaniem przemocy fizycznej wobec funkcjonariuszy Policji podejmujących wobec nich interwencję a nadto Annie J. zarzut narażenia małoletniej córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez sprawowania opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości (2,9 ‰).

W czerwcu 2014 roku funkcjonariusze Policji wezwani zostali do podjęcia interwencji w jednym ze schronisk PTTK w Krakowie z uwagi na zgłoszenie o dokonanej kradzieży telefonu oraz awanturowaniem się gości schroniska. W trakcie interwencji uczestnicy imprezy (4 osoby) zachowywały się agresywnie, nie stosowały się do poleceń funkcjonariuszy Policji. Pomimo zastosowanych środków przymusu bezpośredniego wobec 2 z nich, zatrzymane osoby krzyczały, przeklinały, wyzywały funkcjonariuszy Policji, groziły, jena z nich rzuciła się na podłogę, nadto ugryzła jednego z policjantów w przedramię.

Wszystkie 4 osoby zatrzymane były pod wpływem alkoholu. Z tego powodu byli oni przewiezieni do miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie. W trakcie przewożenia i już na miejscu zachowywały się agresywnie w opisany wyżej sposób.

W trakcie imprezy w schronisku pod opieką Anny J. była jej 3 letnia córka, która w związku zatrzymaniem oskarżonej Anny J. została przekazana pod opiekę wezwanej babci.

Oskarżone częściowo przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Annie J. grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, a Marzenie P. do lat 3.

 

Aktualności