Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony, po dokonaniu włamania i kradzieży, zasnął w samochodzie.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Prądnik Biały oskarżyła Mariusza P. o to, że w dniu 25 kwietnia 2014 r. w Krakowie włamał się do pojazdu marki Hyundai Pony poprzez wybicie przedniej bocznej szyby o wartości 2.000 PLN, a następnie zabrał w celu przywłaszczenia panel radia, termometr samochodowy, długopis oraz lampkę rowerową o łącznej wartości 100 PLN na szkodę właścicieli pojazdu, przy czym zarzucanego czynu dopuścił się w warunkach multirecydywy.

W dniu 25 kwietnia 2014 r. we wczesnych godzina rannych tj. przed godz. 5 funkcjonariusze Policji udali się, z polecenia dyżurnego KMP Kraków, na ul. Fiszera w Krakowie gdzie według zgłaszającego miało dojść do włamania do samochodu. Na miejscu zastali pracownika ochrony pobliskiego salonu samochodowego, który oświadczył, iż słyszał dochodzące od strony ul. Radzikowskiego odgłosy kopania w karoserię samochodu i trzask rozbijanego szkła. Na miejscu był patrol Straży Miejskiej, który ujawnił uszkodzony pojazd. W pojeździe spał, na przednim fotelu. mężczyzna. Nie było z nim kontaktu, funkcjonariusze Policji pomagali mu wydostać się na zewnątrz auta i dopiero się obudził. Był pod wpływem alkoholu. Sprawcą włamania okazał się  Mariusz P.

Mariusz P. został zatrzymany i w toku przeszukania ujawniono u niego panel od radia samochodowego, termometr samochodowy, lampkę rowerową i długopis. Przedmioty te pochodziły z samochodu marki Hyundai Pony i zostały skradzione przez oskarżonego.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mariusz P. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia zgodne z pozostałym zebranym w sprawie materiałem dowodowym. W wyjasnieniach podał, że włamał się do tego pojazdu, bo potrzebował pieniędzy na chleb.

Oskarżony był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwo z art.l3§l k.k. w zw. z art.279§l k.k. przy zast. art.64§l k.k.

Grozi mu obecnie kara pozbawienia wolności do lat 15.

 

Aktualności