Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony m. in. o czynną napaść na funkcjonariusza Policji.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze oskarżyła 20-letniego Pawła L. o czynną napaść na funkcjonariusza Policji w dniu 2.03.2013 r. w Krakowie oraz o to, że prowadził w tym dniu, po drodze publicznej samochód, będąc pod wpływem środków odurzających.

W dniu 2 marca 2013 roku dwaj funkcjonariusze Policji pełnili służbę w patrolu zmotoryzowanym na ul. Konopnickiej. Zauważyli zbliżający się z dużą prędkością w ich kierunku pojazd. Jeden z funkcjonariuszy postanowił zatrzymać samochód do kontroli i w tym celu wyszedł na prawą  część pasa ruchu, którym poruszał się samochód. Funkcjonariusz był umundurowany i miał założoną kamizelkę odblaskową. Radiowóz zaparkowany był na chodniku w miejscu dobrze oświetlonym. Znak do zatrzymania wykonywał tarczą do zatrzymywania ze światłem odblaskowym. Po wykonaniu sygnału kierowca pojazdu zredukował bieg i jeszcze bardziej przyspieszył jadąc cały czas w kierunku stojącego na jezdni funkcjonariusza.

Aby uniknąć potrącenia, policjant był zmuszony odskoczyć z pasa jezdni, na którym stał. Inni policjanci podjęli wówczas pościg za samochodem m-ki Honda. Pojazd został zatrzymany na ul. Śliwiaka. Kierujący pojazdem jadąc z nadmierną prędkością nie zdążył wykonać manewru skrętu w prawo i uderzył w znak drogowy, który ściął i spadł ze skarpy po czym zatrzymał się.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Paweł L. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Podał, że nie miał zamiaru potrącenia Policjanta oraz, że widział go z dalekiej odległości i dlatego odbił w prawą stronę tj. stronę radiowozu, w którym był drugi policjant. Wyjaśnił, iż nie zatrzymał się do kontroli, gdyż nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Z tego powodu uciekał w trakcie pościgu. Amfetamina była w jego organizmie ponieważ spożywał ją na imprezie.

Paweł L. był dotychczas karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Aktualności