Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o dokonanie rozboju i spowodowanie obrażeń ciała u pokrzywdzonego.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Nowa Huta oskarżyła Pawła B. o dokonanie rozboju i spowodowanie obrażeń ciała u pokrzywdzonego  w dniu 13.10.2014 r., a czynu tego dopuścił się w multirecydywie.

Wieczorem 13.10.2014 r. pokrzywdzony zakończył pracę za co dostał wynagrodzenie w wysokości 300 zł. Następnie poszedł do sklepu, gdzie kupił papierosy, a później spotkał się z kolegą, któremu oddał 50 zł. Kiedy szedł w stronę postoju taksówek spotkał znajomą, która dała mu numer swojego telefonu. Później wysłała do niego wiadomość sms, ze mogą się spotkać. Do spotkania miało dojść na jednej z ulic. Po tym jak pokrzywdzony doszedł do miejsca spotkania, znajoma oczekiwała już na niego. Po chwili jednak prawdopodobnie oddaliła się z tego miejsca, a w tym samym czasie pokrzywdzony został dwukrotnie uderzony w tył głowy bliżej nieustalonym przedmiotem przez oskarżonego Pawła B. Po tych ciosach przewrócił się na podłoże. Następnie chcąc uniknąć ciosów zadawanych przez oskarżonego leżał „skulony chowając głowę w ręce”. W ten sposób zasłaniał się przed kolejnymi ciosami i uderzeniami jakie Paweł B. zadawał mu rękoma, pięściami oraz bliżej nieustalonym przedmiotem. Paweł B. zażądał od pokrzywdzonego wydania telefonu komórkowego, a z uwagi na bierną postawę pokrzywdzonego, przeszukał jego spodnie i wyciągnął z kieszeni spodni pokrzywdzonego telefon komórkowy marki Samsung, następnie pieniądze w kwocie około 200 zł, które także zabrał pokrzywdzonemu. Po zabraniu tych rzeczy oddalił się z miejsca zdarzenia, a pokrzywdzony poszedł do domu konkubiny skąd został przewieziony do szpitala w Proszowicach celem uzyskania pomocy medycznej.

Z uzyskanej opinii medyczno - sądowej wynika, że u pokrzywdzonego stwierdzono rany tłuczone powłok głowy, otarcia naskórka twarzoczaszki oraz ręki, obrażenia w rejonie obu oczodołów, obu kończyn górnych oraz tułowia i pośladków, złamania kości śródręcza prawego. Zdaniem biegłych powyższe obrażenia pociągnęły za sobą naruszenie czynności narządów ciała na czas trwający powyżej 7 dni w rozumieniu art. 157§ 1 kk.

Przesłuchany kilkukrotnie przez prokuratora w charakterze podejrzanego Paweł B. przyznał się częściowo do popełnienia zarzucanego mu czynu tj. jedyne w zakresie dotyczącym pobicia pokrzywdzonego, zanegował swoje sprawstwo dotyczące dokonania zaboru pieniędzy oraz telefonu komórkowego stanowiących własność pokrzywdzonego. Był uprzednio wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz za przestępstwa przeciwko mieniu. Obecnie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 15. Jest tymczasowo aresztowany.

 

Aktualności