Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o doprowadzenie pokrzywdzonej do obcowania płciowego i inne.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie – Nowej Hucie oskarżyła 25 letniego Dawida Z. o doprowadzenie pokrzywdzonej do obcowania płciowego oraz o doprowadzenie innej pokrzywdzonej do poddania się innej czynności seksualnej.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w dniu  21.06.2014 roku. Pokrzywdzona wracała wtedy, w godzinach porannych, z imprezy. Spotkała nieznanego mężczyznę, który wsiadł razem z nią do windy. W pewnym momencie ten mężczyzna chwycił pokrzywdzoną za ramiona i pchnął ją na lustro windy. Pokrzywdzona zaczęła się szarpać i wyrywać. Mimo tego udało mu się doprowadzić pokrzywdzoną do obcowania płciowego. Oskarżony mówił pokrzywdzonej, żeby była cicho, że nie che jej nic zrobić, tylko zerwała z nim dziewczyna i dlatego tak się zachowuje. Pokrzywdzona nadal próbowała się wyrywać w pewnym momencie udało jej się wyjść z windy jednak mężczyzna ten wciągnął ją z powrotem rzucił ją na ścianę windy, przygniótł swoim ciałem. Zaczął ją dotykać, całować. Pokrzywdzona w pewnym momencie ugryzła go w język. W odwecie oskarżony uderzył ją w twarz i wybiegł z windy.

W dniu 6 lipca 2014 r. inna pokrzywdzona w godzinach porannych udała się do pracy. Gdy wchodziła już do budynku za nią wszedł jakiś nieznany jej mężczyzna. W trakcie gdy otwierała już drzwi do biura mężczyzna ten chwycił ją za ramiona i powiedział do niej, że on tak się zachowuje, bo rzuciła go dziewczyna i chce się przytulić. Dotykał ją. Pokrzywdzona cały czas mówiła mu, żeby przestał, próbowała się wyrywać, krzyczeć, ale ten mężczyzna ją trzymał i mówił jej, żeby była spokojna, bo będzie gorzej. Na klatce słychać było, że ktoś schodzi z wyższego piętra i wtedy ten mężczyzna przestraszył się i uciekł. W miejscu gdzie doszło do zdarzenia znajdował się monitoring, który został zabezpieczony. Wizerunek mężczyzny został opublikowany w mediach celem ustalenia tożsamości nieznanego sprawcy.

W dniu 9 października 2014r do Komendy Miejskiej Policji zadzwonił mężczyzna, który podał, iż to on jest tym mężczyzną którego wizerunek okazano w mediach . Następnie mężczyzna zgłosił się na Policję i został zatrzymany.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Dawid Z. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. W wyjaśnieniach podał, że nikomu nie chciał zrobić krzywdy, chciał się tylko przytulać. Wyraził skruchę z powodu swojego zachowania. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12. Jest tymczasowo aresztowany.

Aktualności