Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o grożenie pracownikowi ochrony.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła Pawła R. o kierowanie gróźb pozbawienia życia wobec pracownika ochrony jednego ze sklepów w Krakowie. W dniu 18.05.2013 r. w/wym. był w sklepie i został poproszony przez pracownika ochrony o przejście na zaplecze. Miał on podejrzenie, iż Paweł R. ukradł artykuły spożywcze.

W czasie, kiedy oczekiwano na przyjazd funkcjonariuszy policji Paweł R. zaczął zachowywać się agresywnie, powiedział do pokrzywdzonego m.in. „chłopaki dostali kosę, teraz będzie twoja kolej”, „łeb ci …”,  a w czasie wyprowadzania odwrócił się do pokrzywdzonego, przyłożył rękę do szyi i wykonał gest podrzynania gardła.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Oświadczył, iż w sklepie chciał zrobić zakupy, ale zorientował się że nie ma pieniędzy, więc chciał wyjść na zewnątrz. Ochroniarz złapał go i podrzucił mu towar, który miał rzekomo ukraść.

Wyjaśnienia te nie są wiarygodne. Stanowią jedynie linię obrony przyjętą przez podejrzanego i nie korelują z pozostałym materiałem dowodowym zgromadzonym w toku prowadzonego postępowania.

Pawłowi R. grozi kara grzywny,  ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Aktualności