Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o kradzież rozbójniczą.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie – Nowej Hucie oskarżyła Krzysztofa P. o kradzież rozbójniczą.

W dniu 14 września 2014 r. w Krakowie, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranego pokrzywdzonemu telefonu       komórkowego marki Sony Xperia P o wartości 300 złotych, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży użył wobec niego przemocy polegającej na szarpaniu i popchnięciu oraz groził mu i innej osobie natychmiastowym użyciem przemocy, tj. o przestępstwo z art. 281 k.k.

W dniu 14 września 2014 roku, w autobusie, Krzysztof P. podszedł do jednego z pasażerów i wyrwał mu telefon komórkowy marki Sony Xperia P o wartości 300 złotych, a następnie na wysokości Al. Solidarności wybiegł z pojazdu. Wówczas pokrzywdzony, chcąc odzyskać telefon zaczął go gonić. W pewnym momencie właściciel telefonu dogonił uciekającego, ten jednak szarpnął go i odepchnął, po czym kontynuował ucieczkę. Wówczas do pościgu za nim dołączył widzący całe zdarzenie świadek. Krzysztof P. uciekając wykrzykiwał pod adresem goniących go mężczyzn groźby spowodowania uszkodzeń ciała, chcąc w ten sposób zniechęcić ich do kontynuowania pościgu. Mężczyźni zaniechali próby odzyskania telefonu, kiedy towarzysząca świadkowi kobieta powiedziała im, że rozpoznaje mężczyznę, który zabrał telefon.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Krzysztof P. przyznał się do zarzuconego mu czynu i wyjaśnił, że w czasie zdarzenia był pijany, wobec czego nie pamięta jego przebiegu. Nadmienił, że żałuje tego, co się stało i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze i taki wniosek wraz z aktem oskarżenia został skierowany do sądu (kara 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 3 lata, grzywna, obowiązek naprawienia szkody).

Aktualności