Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o m.in. o rozpowszechnianie utworów zawierających treści propagujące ustrój faszystowski.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie – Podgórzu oskarżyła Bartosza Ś. o czyny z art. 256§2 kk.

Wymieniony:

- w okresie od lutego 2011 roku przesłał innej osobie, do której prowadzono odrębne postępowanie, w celu rozpowszechnienia nagrania w postaci 10 płyt jednego z zespołów zawierające treści propagujące totalitarny ustrój państwa i nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych,

- w okresie od 2011 r. do 16.05.2013 r. w celu rozpowszechniał, utrwalał i posiadał nagrania, zawierające treści propagujące totalitarny ustrój państwa i nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych,

- w okresie od września 2009 r. do 16.05.2013 r. utrwalał, posiadał i przekazywał oraz rozpowszechniał nagrania muzyczne zawierające treści propagujące totalitarny ustrój państwa i nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych.

W toku prowadzonego postępowania ustalono, że Bartosz Ś. posiadał, przechowywał oraz utrwalał w celu rozpowszechnienia, a następnie rozpowszechniał szereg wydawnictw muzycznych zawierających treści propagujące totalitarny ustrój państwa i nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych.

Przesłuchany, w związku z uzupełnieniem postanowienia o przedstawieniu, Bartosz Ś. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Bartosz Ś. nie był karany za przestępstwo. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Aktualności