Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci.

O nieumyślne spowodowanie śmierci pokrzywdzonego Prokuratura Rejonowa Kraków – Nowa Huta oskarżyła Artura C.

W dniu 26 lipca 2014 roku oskarżony wraz z kolegami spotkali się w rejonie jednego ze sklepów w Piotrkowicach Małych, gdzie na pobliskiej ławce spożywali piwo. W pewnym momencie podszedł do nich pokrzywdzony, który co jakiś czas wtrącał się do ich rozmowy i wdawał w sprzeczki z Arturem C. Doszło do sytuacji, że pokrzywdzony podniósł swoją koszulkę i razem z Arturem C. przyjęli postawy jakby mieli się bić, ale między nich wkroczył kolega oskarżonego, nie dopuszczając do zwady. Nagle pokrzywdzony odszedł w stronę sklepu, a po chwili w tym samym kierunku, poszedł Artur C. Przed sklepem pomiędzy nimi doszło do szarpaniny, w trakcie, której Artur C. popchnął pokrzywdzonego tak, że pokrzywdzony upadł uderzając głową o twarde podłoże. Następnie został przewieziony karetką do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, a w dniu 14 sierpnia 2014 roku do Oddziału Neurologii Szpitala w Proszowicach, gdzie w dniu 22 sierpnia 2014 roku zmarł.

Przyczyną jego zgonu były obrażenia śródczaszkowe, z dołączającym się u schyłku życia zapaleniem płuc. W ocenie biegłych możliwym jest, że stwierdzone u pokrzywdzonego obrażenia powstały na skutek jego upadku na twarde podłoże, w następstwie popchnięcia przez inną osobę.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Artur C. do przedstawionego mu zarzutu przyznał się częściowo, przyznał się do popchnięcia pokrzywdzonego, ale nie do nieumyślnego spowodowania jego śmierci.

Artur C. nie był do tej pory karany sądownie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Aktualności