Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o podpalenie stodoły.

O spowodowanie zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach, w postaci budynku gospodarczego przystosowanego na mieszkalny, mającego postać pożaru stodoły, oskarżyła Prokuratura Rejonowa Kraków –Nowa Huta Dominika K.

Wymieniony w nocy z 1 na 2 października 2014 roku w miejscowości woj., małopolskiego wszedł do stodoły sąsiadów. Do wnętrza wszedł przez drzwiczki. Przyświecając sobie telefonem komórkowym zauważył stojący stary motocykl. Postanowił sprawdzić czy jest w nim paliwo. Po ustaleniu, że paliwo w motocyklu się znajduje spuścił go do znalezionego nieopodal słoika. Paliwem tym polał, a następnie podpalił leżące patyki. Kiedy patyki zaczęły się palić i był już duży płomień Dominik K. tymi samymi drzwiami, którymi wszedł opuścił stodołę.

Pożar doprowadził do zniszczenia stodoły i znajdujących się w niej rzeczy jak: 1 tony węgla i 1 tony zboża. Wskutek tego pożaru uległ uszkodzeniu również budynek gospodarczy, a straty dla pokrzywdzonych wyniosły ponad 20 tys. zł.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Dominik K. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że wcześniej pił alkohol z kolegami. Wracając w nocy do swojego miejsca zamieszkania postanowił wejść do stodoły sąsiadów. Podał okoliczności jej podpalenia, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i taki wniosek został skierowany do Sądu (kara: 1 rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata, oddanie pod dozór kuratora w okresie próby, grzywna, obowiązek naprawienia szkody).

Aktualności