Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o popełnienie 8 włamań do samochodów i kradzieży rzeczy, które się w nich znajdowały.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Nowa Huta oskarżyła Lesława K. o dokonanie kradzieży z włamaniem do 8 samochodów, a czyny te popełnił w warunkach multirecydywy.

Oskarżony został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji w dniu 25.11.2014 r. bezpośrednio po włamaniu się do samochodu marki VW Golf. W pojeździe tym wybił szybę. Przy zatrzymanym ujawniono nawigację samochodową wraz z ładowarką, którą zabrał z wym. samochodu. Pokrzywdzony  wycenił straty na kwotę  240 zł.

W podobny sposób oskarżony włamał się do 7 innych pojazdów dokonując ich uszkodzeń oraz zabierając z ich wnętrza różne przedmioty ( radia, CB radia i nawigacje).

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Lesław K. przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia (wyjaśnienia na Policji, w prokuraturze i przed sądem przy rozpoznaniu wniosku o tymczasowe aresztowanie przyznał się do wszystkich przedstawionych mu zarzutów i podtrzymał złożone wyjaśnienia).

Ponownie przesłuchany oświadczył, że przyznaje się tylko do tego czynu przy, którym został złapany, do pozostałych czynów nie przyznał się, skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania.

Lesław K. był już wielokrotnie skazany za przestępstwa z art. 279§1 kk.

Jest tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara  pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Aktualności