Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o rozbój z użyciem noża.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze oskarżyła Dominika B. o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a czyn ten popełnił w recydywie. Wobec nieletniego, który działał wspólnie i w porozumieniu z Dominikiem B. wyłączony został materiał procesowy i przekazany do Sądu dla Nieletnich.

Do zdarzenia tego doszło 9.12.2015 r. Tramwajem jechała grupa osób, wśród nich pokrzywdzony. Druga grupa młodych osób znajdowała się w pobliżu dworca w Płaszowie. Nieletni, który był w tej grupie, zainicjował w czasie rozmowy z innym nieletnim, pobicie pokrzywdzonego (znali go ze szkoły). Według ich twierdzeń pokrzywdzony miał wcześniej uderzyć dziewczynę jednego z nieletnich. Jeden z nich zwrócił się do oskarżonego o pomoc ( Dominik B. był znajomym znajomego nieletniego). Oskarżony zgodził się mu pomóc, bo nieletni powiedział mu, że nie czuje się dobrze w tym rejonie.

Kiedy pokrzywdzony wysiadł z tramwaju został zaatakowany. Dominik B. zażądał wydania telefonu komórkowego, a nieletni okazał pokrzywdzonemu nóż. Kierowano również do pokrzywdzonego groźby uszkodzenia ciała.

Pokrzywdzony wydał telefon komórkowy marki Samsung Galaxy Grand Prime o wartości 800 zł.

W toku prowadzonego postępowania został on odzyskany. Był złożony do jednego z komisów w Krakowie (w tym zakresie prowadzone jest odrębne postępowanie o paserstwo).

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Dominik B. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, złożył obszerne wyjaśnienia. Jest on tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

 

Aktualności