Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego i prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze oskarżyła Karola W. ucznia jednego z liceów w Krakowie o to, że w dniu 10 października 2014r w Krakowie umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruch lądowym w ten sposób, że prowadząc pod wpływem środka odurzającego samochód m-ki Hyundai Coupe nie zachował szczególnej ostrożności w wyniku czego najechał na tył poprzedzającego go samochodu m-ki Fiat Panda, który to pojazd odrzucony uderzył w stojący na pasie awaryjnym autostrady samochód m-ki Ford, który uderzył w stojący przed nim samochód m-ki Volkswagen Transporter, czym nieumyślnie spowodował wypadek drogowy, w którym kierujący pojazdem Fiat Panda doznał obrażeń ciała w postaci mnogiego złamania przedramienia ręki prawej, które to obrażenia naruszyły czynności narządów jego ciała na okres powyżej siedmiu dni w rozumieniu art. 157 par. 1 kk – t.j. o czyn z art.177 par.1 kk z związku z art. 178 par. 1 kk.

W czasie badania na miejscu ustalono, że w/wym. znajdował się pod wpływem marihuany. Badanie krwi oskarżonego wykazało obecność THC w stężeniu 2,4 ng/ml (THC – psychoaktywny składnik konopi).

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Karol W. przyznał się do spowodowania wypadku. Podał, że nie był pod wpływem marihuany. Tydzień wcześniej zapalił skręta. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 4 lat i 6 miesięcy.

Aktualności