Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o uderzenie 2 pielęgniarek.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Prądnik Biały oskarżyła 26 – letniego obywatela Brazylii o naruszenie w dniu 16.06.2013 r. nietykalności cielesnej 2 pielęgniarek (funkcjonariuszy publicznych) poprzez uderzenie ich w twarz podczas i w związku z udzieleniem przez nich świadczeń zdrowotnych w postaci pomocy medycznej.

W wyniku uderzeń obie pokrzywdzone doznały stłuczenia twarzy w szczególności nosa (obrażenia poniżej 7 dni trwające).

W dniu 16.06. br. na SOR został przywieziony przez pogotowie ratunkowe oraz funkcjonariuszy Policji, młody mężczyzna z obrażeniami twarzy. Był pod wpływem alkoholu, krzyczał, nawet w pewnej chwili chciał, przez okno, uciec ze szpitala. Został więc przypięty pasami do łóżka. Pasy te próbował odpinać i kiedy jedna z pielęgniarek zwróciła mu uwagę dostała od niego w twarz. W wyniku tego uderzenia okulary przecięły jej skórę u nasady nosa i spadły na podłogę. Doznała obrzęku nosa, policzka i oczodołu.

Kiedy oskarżony krzyczał, szarpał się i awanturował razem z koleżanką chciały położyć go na łóżku. Wtedy też próbował je uderzyć, a w pewnym momencie druga z pielęgniarek dostała od niego w twarz. Z nosa polała się jej krew.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jose A.de L.J. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Przeprosił za zaistniałą sytuację, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i taki wniosek został skierowany do Sądu (kara łączna 1500 zł grzywny, nadto zadośćuczynienie dla pokrzywdzonych po 500 zł).

Aktualności