Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o usiłowanie ukrycia karty do głosowania w czasie wyborów w dniu 10 maja 2015 r.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze zatwierdziła akt oskarżenia przeciwko Marcinowi P., który w dniu 10 maja 2015 roku w Krakowie usiłował ukryć kartę do głosowania w związku z wyborami Prezydenta RP, przy czym zamierzonego czynu nie osiągnął z uwagi na powstrzymanie go przez członków Komisji Wyborczej  - tj. o czyn z art. 13 par.1 kk w zw. z art. 248 pkt.3 kk..

Marcin P. przyszedł na wybory, pobrał kartę do głosowania, fotografował ją, a następnie chciał wynieść ją poza lokal wyborczy. Członkowie komisji to zauważyli i zwrócili mu uwagę. Na te uwagi nie zareagował, krzyczał na członków komisji. W tej sytuacji postanowili tę kartę mu odebrać.  Wówczas mężczyzna pomiął kartę do głosowania, włożył ją do ust i próbował opuścić lokal komisji. Ostatecznie wyszedł z lokalu komisji i zawiadomił Policję. Karta do głosowania została zabezpieczona w jego samochodzie.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marcin P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Aktualności