Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o uszkodzenie mienia- w tym 2 zabytkowych kamienic.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie – Śródmieściu Zachód oskarżyła obywatela Francji o uszkodzenie, poprzez naniesienie substancją kryjącą znaków graficznych – na elewacji 2 kamienic przy ul. Floriańskiej w Krakowie oraz na wyposażeniu jednego z lokali w Krakowie (na banerze reklamowym tego lokalu, lustrach, stolikach, skórzanej kanapie i innych).

Obie kamienice były wpisane do rejestru zabytków Miasta Krakowa.

Pokrzywdzeni ponieśli straty finansowe i tak: właściciel lokalu znajdującego się w jednej z kamienic poniósł straty na kwotę 4 tys. zł, natomiast szkody wyrządzone w drugiej z kamienic wycenione zostały na kwotę prawie 2,5 tys. zł.

Oskarżony wraz ze znajomymi przyjechał do Krakowa w dniu 28.12.2013 r. W dniu 29 grudnia ubr. był w jednym z lokali przy ul. Floriańskiej w Krakowie. Po opuszczeniu lokalu, jego właściciel ujawnił napisy na sofie, stoliku, ścianie oraz rysunki w kształcie serc. Podobne rysunki były też na elewacji budynku. Farbą w sprayu oskarżony namalował również rysunki w kształcie serc na elewacji kamienicy.

Kiedy ponownie przyszedł do tego samego lokalu, został zauważony przez jego właściciela przy malowaniu napisów i rysunków na powierzchni lustra i armaturze łazienkowej.

Jean B.R. został ujęty przez obsługę lokalu i przekazany funkcjonariuszom Policji.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego początkowo częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu. Później przyznał, że narysował 2 serca na elewacji kamienicy. Podał, że znajdował się pod wpływem alkoholu oraz, że tęsknił za swoją dziewczyną przebywającą we Francji.

Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i taki wniosek wraz z aktem oskarżenia został skierowany do Sądu (kara: 1 rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata, zobowiązanie do naprawienia całości wyrządzonej szkody i orzeczenie nawiązki na cel społeczny).

Aktualności