Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o wyłudzenie pieniędzy.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła Michała B. o wyłudzenie, w dniu 1.05.2011 r., kwoty 400 tys. zł stanowiącej mienie znacznej wartości, od pokrzywdzonego, który został wprowadzony w błąd co do zamiaru zwrotu otrzymanej sumy pieniędzy.

Wymieniony został oskarżony wcześniej - w czerwcu br. o podobne czyny, popełnione w 2010 r., na szkodę innych pokrzywdzonych.

Łączna wartość pieniędzy, które uzyskał / z kilkanastu pożyczek / wyniosła ponad 1 600 tys. zł. Większość z nich nie została spłacona.  W tym czasie wymieniony zapewniał pokrzywdzonych o swojej dobrej sytuacji finansowej, braku zobowiązań i podjętych intratnych inwestycjach.

Niezależnie od tego, działając wspólnie z żoną, udaremnił wykonanie orzeczenia Sądu poprzez zbycie zagrożonej zajęciem nieruchomości.

Michał B. w ramach prowadzonej działalności gospodarczej trudnił się sprzedażą, sprowadzanych z Niemiec, samochodów. Osobom, którym sprowadzał samochody oferował nadto współpracę polegającą na zawarciu, na korzystnych warunkach, umów pożyczki. Pieniądze tak uzyskane miały być przeznaczone na atrakcyjne inwestycje. Michał B. przedstawiał się jako zaradny przedsiębiorca, o rozległych kontaktach i możliwościach.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Michał B. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wymieniony wskazał, że od 2010 r prowadzi działalność polegającą na sprzedaży sprowadzanych z Niemiec samochodów. Od 201l  r boryka się z problemami finansowymi spowodowanymi zachowaniem pośrednika, który zaginął wraz z jego pieniędzmi. Od tego czasu popadł w spore zadłużenie, które spłaca. Grozi mu oraz jego żonie, kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

Aktualności