Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony o wybicie szyby.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła obywatela Australii o uszkodzenie mienia – wybicie szyby podwójnej w dniu 14 czerwca 2015 roku na jednym ze stoisk handlowych na targowisku Rynek Kleparski. Spowodował straty w wysokości 1,5 tys. zł na szkodę pokrzywdzonego prowadzącego działalność gospodarczą.

W nocy z 13/14. 06. 2015 r. pracownicy ochraniający targowisko Stary Kleparz usłyszeli odgłos rozbijanego szkła. Na miejscu zobaczyli wybitą szybę w witrynie jednego ze stanowisk handlowych. Kamery monitoringu zarejestrowały, jak młody mężczyzna przechodzący obok kiosku bierze zamach i uderza. Po krótkim pościgu został on ujęty przez pracowników ochrony.

Przesłuchany w charakterze  podejrzanego Rhys Joseph M. przyznał się do przedstawionego mu zarzutu, wyjaśniając, że rzeczywiście ręką wybił szybę, przy czym z uwagi na działanie pod wpływem alkoholu nie był w stanie podać powodów swojego działania. Podejrzany złożył wniosek w przedmiocie dobrowolnego poddania się odpowiedzialności karnej, który został uwzględniony  /grzywna, zobowiązanie do naprawienia szkody/.

Celem zabezpieczeniem wykonania grożących oskarżonemu kar i środków karnych o charakterze majątkowym oraz orzeczenia o kosztach sądowych postanowieniem z dnia 18.06.2015 r. na mieniu Rhys Joseph M. zastosowano zabezpieczenie majątkowe poprzez zajęcie kwoty 3300 zł.

Aktualności