Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony - oszukiwał na "wynajmie" mieszkań.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze oskarżyła Artura B. o oszustwo na szkodę  12 osób, które zostały wprowadzone w błąd co do stanu prawnego wynajętych mieszkań i faktu, że Artur B. jest ich właścicielem. Pokrzywdzonym Artur B. wynajmował wynajęte przez siebie mieszkania. Od 11 osób pobrał pieniądze w łącznej wysokości 46700 zł. Były to zaliczki na kaucję, czynsz i opłaty. Osobom, które zdecydowały się wpłacić całą sumę wynajmu, za np. rok udzielał bonifikaty. „Wynajmował” mieszkania w okresie od lutego do lipca 2013 roku w Krakowie, Lublinie, Gliwicach, Zabrzu, Radomiu, Rzeszowie i Katowicach. Były też takie sytuacje, że to samo mieszkanie zostało wynajęte 2 osobom. Pokrzywdzeni szukali ogłoszeń w Internecie i kontaktowali się z Arturem B., który w ogłoszeniach podawał swój numer telefonu. Każdy z pokrzywdzonych otrzymywał stosowne pokwitowanie przy wpłacaniu pieniędzy.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Artur B. przyznał się do zarzucanych mu oszustw i wyjaśnił, że nigdy nie był prawnym właścicielem mieszkań, które oferował do wynajęcia a na pomysł oszukiwania ludzi przy wynajmowaniu mieszkań wpadł sam z początkiem 2013 roku kiedy nie miał ani pracy, ani pieniędzy na życie. Pieniądze, które uzyskał od pokrzywdzonych, przeznaczył na swoje potrzeby. Zaprzeczył, aby w jego przestępczej działalności brały udział osoby trzecie.

Wymieniony był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu, dokumentom i zarzucane mu czyny popełnił w warunkach powrotu do przestępstwa.

Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Aktualności