Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Oskarżony uderzył kuflem w twarz pokrzywdzonego.

Prokuratura Kraków Śródmieście – Zachód oskarżyła obywatela Egiptu  o spowodowanie, w dniu 28.05.2012 r. obrażeń u pokrzywdzonego , które pociągnęły za sobą trwałe naruszenie czynności narządu wzroku trwające dłużej niż 7 dni.

W dniu 28.05.2012 ubiegłego roku , w godzinach nocnych , pokrzywdzony -obywatel Włoch przebywał, ze swoimi znajomymi, w jednym z lokali w rejonie Rynku Głównego, tańczył ze swoja koleżanką , wcześniej odłożył kufel z piwem na parapet. Tam też były kufle z piwem innych klientów pubu. Po zakończonym tańcu pokrzywdzony podszedł do parapetu i zabrał kufel z piwem. Wtedy, podszedł do niego nieznajomy mu mężczyzna , zaczął z nim się kłócić i popychać go. Okazało się , że Włoch omyłkowo zabrał nie swój kufel z piwem. Pokrzywdzony, kiedy zorientował się o co chodzi,  przeprosił właściciela piwa i oddał kufel. Wówczas to Fouad M.A. uderzył tym kuflem pokrzywdzonego w głowę, rozbijając kufel. Obywatel Włoch zaczął mocno krwawić, na miejsce wezwana została karetka pogotowia , a napastnika zatrzymał pracownik ochrony.

Biegły lekarz medycyny sądowej, w wydanej opinii, stwierdził , że pokrzywdzony doznał m.in. rany  cięto - szarpanej gałki oka skutkującej trwałymi bliznami w zakresie rogówki , spojówki oka z ograniczeniami do 85 % ostrości widzenia tym okiem, które pociągnęły za sobą trwałe naruszenie czynności narządu wzroku trwające dłużej niż 7 dni.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Fouad M.A nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 .                                                                                                                                               

 

Aktualności