Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oskarżony ugodził nożem pracownika ochrony, groził tez innej osobie.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła 25 letniego Daniela K., o to, że w dniu 22.02.2014 roku ugodził nożem pokrzywdzonego w klatkę piersiową czym spowodował ranę ciętą klatki oraz dłoni, co naruszyło czynności jego narządów ciała na okres powyżej 7 dni trwający, a czynu tego dopuścił się w miejscu publicznym działając z oczywiście błahego powodu i w recydywie.

Nadto, w tym dniu kierował groźby pozbawienia życia i uszkodzenia ciała do drugiego pokrzywdzonego, które wzbudziły u niego uzasadnioną obawę ich spełnienia. Czynu tego dopuścił się również w miejscu publicznym z oczywiście błahego powodu i w recydywie.

 

W dniu 22 lutego 2014r. Daniel K. przebywał w jednym z lokali w przy ul. Sławkowskiej Krakowie. W lokalu tym spożywał alkohol. Znajdując się w klubie zachowywał się agresywnie, krzyczał „Wisła Kraków” i inne ,zaczepiał gości lokalu.

Na polecenie managera klubu pracujący tam ochroniarze zeszli do toalety klubu, aby uspokoić Daniela K.

Daniel K. krzyczał wówczas do pokrzywdzonego, trzymając nóż w ręce, że: „wypruje mu flaki jelito grube”. Uniemożliwiał mu także opuszczenie kabiny toalety. Powodem tego zachowania miało być to, iż pokrzywdzony po tym, jak Daniel K. wciąż w czasie przebywania w toalecie otwierał do niej drzwi, powiedział przekleństwo. Pokrzywdzony przestraszony reakcją Daniela K. miał kilka razy go przeprosić. Wówczas Daniel K. pozwolił wyjść z toalety.

Ochroniarze polecili Danielowi K. opuszczenie lokalu.

Gdy Daniel K. znajdował się już w asyście ochroniarzy przy drzwiach wyjściowych z klubu zaczął znowu zachowywać się agresywnie i szarpać. Uderzył najpierw jednego z ochroniarzy w twarz a następnie wyjął nóż z torby, którą miał przewieszoną przez ramię i zadał mu cios w okolice klatki piersiowej.

Daniel K. próbował opuścić lokal, jednak drugi ochroniarz mu to uniemożliwił.

W toku postępowania uzyskano opinię medyczno - sądową, z której wynika, iż w wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał rany ciętej powłok klatki piersiowej okolicy pachy oraz rany ciętej dłoniowej powierzchni palca ręki lewej. Obrażenia te spowodowały naruszenie czynności narządów jego ciała na okres powyżej dni siedmiu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Daniel K. nie przyznał się do stawianych zarzutów i wyjaśnił, że do ugodzenia nożem doszło przypadkowo, nikomu też nie groził.

Daniel K. był uprzednio karany sądownie, m.in. za rozboje.  Grozi mu kara pozbawienia wolności do  7 lat i 6 miesięcy.

Aktualności