Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Oszukał osoby prywatne i hotel

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód skierowała akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi W. zarzucając mu, iż oszukał dwie osoby na kwotę 1600 zł i 300 zł oraz właściciela jednego z hoteli krakowskich na kwotę 1590 zł.

Oskarżony na jednym z portali ogłoszeniowych umieścił informację o chęci wynajęcia pokoju w Krakowie. W następstwie tego ogłoszenia doszło do spotkania osoby wynajmującej lokal z oskarżonym.

Oskarżony wypełnił kartę meldunkową dotyczącą wynajmowanego lokalu oraz podpisał ją, zapłacił też 150 zł za jeden dzień najmu lokalu.

Po otrzymaniu kluczy, w tym samym dniu lokal ten oskarżony wynajął zawierając umowę na czas nieokreślony innej osobie, pobierając jednocześnie tytułem kaucji i czynszu za 2 miesiące kwotę 1600 zł. Po otrzymaniu pieniędzy przekazał klucz od lokalu nowemu najemcy.

Aby uniemożliwić zorientowanie się, iż mieszkanie oskarżony bezprawnie podnajął wysłał sms’a z prośbą o przedłużenie najmu na kolejny dzień. Za ten kolejny dzień już nie zapłacił, znajdując różne wymówki aby tego nie uczynić. Oszukał w ten sposób zarówno osobę, której podnajął lokal jak i osobę wynajmującą lokal.

Oskarżony także drogą mailową zarezerwował pobyt w jednym z hoteli krakowskich w którym przez 10 dni przebywał a następnie go opuścił nie uiszczając zapłaty w kwocie 1590 złotych na szkodę właściciela hotelu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Dokonanie przez niego zarzucanych czynów potwierdziły jednoznacznie dokonane okazania oraz badania pismoznawcze.

Był on wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu a zarzucanych mu czynów dopuścił się w warunkach recydywy.

Za te czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Aktualności