Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Pobili pokrzywdzonego bez powodu

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła 3 młodych mężczyzn o pobicie w dniu 23.12.2012 roku pokrzywdzonego poprzez zadanie mu uderzeń pięściami oraz kopanie po całym ciele, narażając go tym samym na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo uszczerbku na zdrowiu.

W danym dniu, w godzinach nocnych, po zakończeniu pracy, pokrzywdzony udał się do zaparkowanego samochodu. W momencie, w którym chciał wsiąść do pojazdu został otoczony przez 3 mężczyzn i po krótkiej wymianie zdań został przez nich zaatakowany. Sprawcy zadawali ciosy pięściami, kopali pokrzywdzonego, mimo, że prosił ich, by zaprzestali swoich agresywnych zachowań. Dopiero na widok zatrzymującego się samochodu szybko oddalili się. Kierowcą samochodu, który zatrzymał się był przebywający na urlopie funkcjonariusz Policji. Po upewnieniu się, ze pokrzywdzony nie doznał obrażeń zagrażających jego życiu lub zdrowiu, funkcjonariusz Policji ruszył w pościg za napastnikami, powiadamiając jednocześnie o zdarzeniu patrol Policji.

W wyniku podjętych działań mężczyźni zostali ujęci (uciekali na widok funkcjonariuszy), a następnie zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego jako sprawcy jego pobicia.

Tylko jeden z pokrzywdzonych przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Dwaj pozostali podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i odmówili złożenia wyjaśnień. Sprawcy to mężczyźni w wieku 18-21 lat uczący się dwaj w szkołach ponadgimnazjalnych oraz student.

Wszystkim oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Aktualności