Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Podejrzany o oszustwa metodą " na wnuczka".

Na wniosek prokuratury Rejonowej w Krakowie – Prądniku Białym został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy Bartłomiej P. / urodzony w 1997 roku/.

Wymieniony jest podejrzany o oszukanie 2 osób metodą „ na wnuczka”. W dniu 15.01 2015 r w miejscowości pod Krakowem, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi nieustalonymi osobami doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 10 tys. zł, 1600 USD i 3200 EURO- łączna suma szkody, która poniosła pokrzywdzona wyniosła prawie 30 tys. zł. W dniu 4.02.2015 roku w innej miejscowości pod Krakowem działając wspólnie i w porozumieniu z innymi nieustalonymi osobami doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 29 tys. zł i 400 USD / łączna suma szkody poniesionej przez pokrzywdzonego wyniosła 30 tys. zł/.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Bartłomiej P. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, a w wyjaśnieniach podał, że odbierał pieniądze na prośbę nieznanych mu osób.

W rozmowie telefonicznej z pokrzywdzoną, dzwoniąca kobieta udając jej córkę prosiła o pilne pożyczenie pieniędzy na 1 dzień. Mówiła, że koleżanka jej- pracownica banku pożyczyła jej pieniądze. Obecnie ma kontrolę w banku i potrzebuje tych pieniędzy na chwilę. Pokrzywdzonemu mężczyźnie, udając jego córkę powiedziała, że ma straszne kłopoty i musi mieć szybko gotówkę. Każdorazowo po pieniądze miał przyjechać kurier. Pokrzywdzeni przekazali podejrzanemu pieniądze. Bartłomiejowi P. grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Aktualności