Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

" Polowali" na kibiców drużyny przeciwnej.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie – Krowodrzy oskarżyła 10 młodych mężczyzn o rozbój i uszkodzenie samochodu. Uważają się oni za kibiców klubu piłkarskiego Wisła Kraków.

W dniu 21 września 2013 roku, w związku z odbywającym się tego dnia meczem derbowym między zespołami piłkarskimi Wisły Kraków i MKS Cracovia oskarżeni postanowili „zapolować” na kibiców drużyny Cracovii oraz zdobyć przedmioty uważane w ich środowisku za trofea tj. barwy klubowe drużyny przeciwnej ( przedmioty z emblematami klubowymi). Mieli do dyspozycji dwa samochody tj. AUDI A4, którego kierowcą był Krzysztof K. oraz samochód Opel Corsa, którym kierował Karol U. Pojechali do miejscowości na terenie, których mieli zamieszkiwać kibice drużyny przeciwnej. W samochodzie AUDI A4 znajdował się Krzysztof K. oraz 4 jego kolegów, w samochodzie Opel Corsa Karol U. i jego brat Michał U. oraz 3 ich kolegów.

W miejscowości Czułówek, dostrzegli poruszający się drogą samochód marki VW Golf, w którym znajdował się kierowca i dwóch pasażerów. Na siedzeniu samochodu dostrzegli szalik z emblematem klubu Cracovia. Wówczas jeden z samochodów sprawców - Opel Corsa zajechał temu pojazdowi drogę, zmuszając do hamowania. Drugi z pojazdów sprawców — m-ki Audi- zablokował możliwość ucieczki pokrzywdzonym blokując ich od tyłu. Sprawcy zamaskowali twarze kominiarkami i używając wcześniej przygotowanych narzędzi ( stylisk narzędzi i kijów ) zaczęli uderzać w samochód pokrzywdzonych, wybijając w nim szyby, uderzyli przy tym jego pasażerów. Zabrali znajdujący się w pojeździe szalik klubowy MKS Cracovia należący do pasażera tego pojazdu. Następnie oddalili się z miejsca przestępstwa, po czym zostali zatrzymani przez zawiadomionych o zdarzeniu funkcjonariuszy Policji.

W miejscu zamieszkania podejrzanego Rafała Z. ujawniono środek odurzający w postaci kokainy, u Krzysztofa K. niewielką ilość marihuany, u Mariusza L. – amfetaminę. W tym zakresie przedstawiono im zarzuty.

W wyniku zdarzenia samochód marki VW Golf został uszkodzony, poprzez uszkodzenie jego karoserii, rozbicie szyb, co spowodowało straty w wysokości 2 000 zł na szkodę pokrzywdzonego.

Wszyscy oskarżeni w toku prowadzonego postępowania przyznali się do winy, złożyli wyjaśnienia.

Nie byli dotychczas karani sądownie. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

 

Aktualności