Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Posiadał amfetaminę i ugryzł policjanta.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła Dominika N. o posiadanie0,1 gramaamfetaminy oraz o to, że poprzez ugryzienie w palec dłoni funkcjonariusza Policji zmusił go do zaniechania prawnej czynności służbowej.           

W dniu 12 stycznia 2013 roku około godziny 23.45, na Plantach Krakowskich, funkcjonariusze Policji, podjęli interwencję wobec osób spożywających piwo w miejscu publicznym. Podczas sprawdzania tożsamości osób i przedmiotów posiadanych przy sobie, Dominik N., wyjął z kieszeni spodni przeźroczysty woreczek strunowy z zawartością białego proszku, a następnie włożył go do swoich ust, usiłując połknąć. Wobec takiego zachowania jeden z policjantów wezwał go do wyplucia woreczka i dobrowolnego oddania. Dominik N. nie podporządkował się wydawanym poleceniom. Podczas próby usunięcia woreczka z ust oskarżonego, policjant został przez niego ugryziony w palec wskazujący i palec środkowy lewej dłoni. Funkcjonariusz w wyniku ugryzienia nie doznał żadnego uszczerbku na zdrowiu. Zatrzymaną substancję przebadano przy pomocy testera narkotykowego, uzyskując wynik pozytywny dla amfetaminy.

            Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się on do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Podał jedynie, że środek odurzający posiadał na własny użytek, a funkcjonariusza Policji ugryzł w dłoń przez przypadek, w trakcie próby usunięcia środka odurzającego z jego ust. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze i taki wniosek wraz z aktem oskarżenia został skierowany do Sądu (kara łączna 8 m-cy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata, grzywna, przepadek dowodu rzeczowego oraz dozór kuratora w okresie próby.

Aktualności