Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Prawdziwy wnuczek.

Prokuratura Rejonowa Kraków - Śródmieście Zachód oskarżyła 30 – letniego Jerzego W., który 25 lutego 2013 roku używając przemocy, wobec swojej 87 – letniej babki, polegającej na wykręcaniu ręki, odepchnął ją na wersalkę i zabrał jej pieniądze w kwocie 1500 zł.

Nadto w okresie od 2011 r. do 25.02.br zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w łącznej kwocie 4 tys. zł na szkodę swojej babki.

W dniu 25.02. br. rano do mieszkania babki przyszedł Jerzy W. W tym dniu kobieta otrzymała od listonosza emeryturę i kiedy listonosz wyszedł, a pokrzywdzona trzymała pieniądze w ręce, wnuk złapał ją za tę rękę, wykręcił ją i odepchnął na wersalkę zabierając 1500 zł.

W toku postępowania ustalono, że Jerzy W. wcześniej przychodził do swojej babki i kradł jej pieniądze. Pokrzywdzona określiła łączną kwotę skradzionych pieniędzy na 4 tys. zł.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jerzy W. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że zabrał pieniądze, by spłacić swoje długi, a resztę wydał na własne potrzeby. Wyraził żal za swoje czyny. Był w przeszłości karany za przestępstwa z art. 279 kk i 281 kk. Obecnie grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Aktualności