Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Prokuratura Rejonowa Kraków - Śródmieście Zachód oskarżyła o rozbój

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód oskarżyła 2 mężczyzn o dokananie rozboju w dniu 21.06.2014 r. w Krakowie.

W tym dniu pokrzywdzony szedł ul. Sebastiana. Naprzeciwko szło dwóch mężczyzn, z których jeden miał zakrwawioną rękę. W pewnym momencie mężczyzna z zakrwawioną ręką zażądał od pokrzywdzonego chusteczki, a gdy ten odmówił mężczyzna chwycił go za koszulę, zaś drugi mężczyzna zaszedł pokrzywdzonego od tyłu. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny w trakcie, której sprawca zauważył u pokrzywdzonego złoty łańcuszek i zażądał cyt. “dawaj łąńcuszek bo cię za.....”. Drugi mężczyzna zerwał łańcuszek, a następnie sprawcy uciekli. Pokrzywdzony powiadomił o zdarzeniu przejeżdżający patrol Policji. W wyniku podjęcia bezpośrednio po zdarzeniu penetracji terenu funkcjonariusze Policji zatrzymali wskazanego przez pokrzywdzonego jednego ze sprawców rozboju, którym okazał się Karim A. Przy zatrzymanym nie ujawniono skradzionego łańcuszka. Pokrzywdzony wycenił wartość utraconej rzeczy na kwote 2000 zł. W toku śledztwa ustalono, iż drugim ze sprawców rozboju jest Dawid T.

W trakcie prowadzonego postepowania przygotowawczego ustalono, że Dawid T. w okresie od 21 do 29 marca 2013 roku w Krakowie za pomocą wprowadzenia w błąd pracowników jednego z banków w Krakowie co do własnej tożsamości, posługując się jako autentycznym uprzednio przerobionym, poprzez umieszczenie zdjęcia z własnym wizerunkiem, dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby w postaci dowodu osobistego, usiłował doprowadzić bank do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w łącznej kwocie około 31 400 zł.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Dawid T. przyznał się do usiłowania wyłudzenia pieniędzy z banku i złożył w tym zakresie wniosek o dobrowolne poddanie sie karze, natomiast nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa rozboju.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Karim A. Przyznał sie do popełnienia rozboju i złożył wniosek o dobrowolne poddanie sie karze i taki wniosek został skierowany do sądu (dla Dawida T. kara 6 m-cy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 2 lata, grzywna 200 zł – za usiłowanie wyłudzenia pieniędzy z banku, dla Karima A. 2 lata pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 4 lata.

Wobec Dawida T. będzie prowadzone postepowanie sądowe dotyczące zarzucanego mu czynu – rozboju. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Aktualności