Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Przyjęcie weselne

Prokuratura Rejonowa Kraków – Krowodrza skierowała akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi Sz., o to że działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego, usiłował zadać mu kilkakrotnie ciosy nożem w okolice głowy oraz zadał kilkakrotnie ciosy tym narzędziem w lewą rękę, powodując u pokrzywdzonego obrażenia naruszenie czynności narządów ciała na okres trwający powyżej 7 dni, jednakże zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na reakcję pokrzywdzonego i interwencję osób trzecich.

W grudniu 2013 roku w Krakowie, w hotelu odbywało się przyjęcie weselne. W przyjęciu tym brał udział między innymi Łukasz Sz.

Pokrzywdzony oraz Łukasz Sz. zajmowali miejsca blisko siebie na sali weselnej.  W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami doszło do scysji słownej, w czasie której Łukasz Sz. w sposób wulgarny reagował na uwagi pokrzywdzonego.

Obaj następnie wyszli na zewnątrz, przed hotel. Tam między nimi doszło do kolejnej sprzeczki słownej, a następnie szarpaniny, w czasie której Łukasz Sz. wyciągnął nóż i zaatakował nim pokrzywdzonego. Łukasz Sz. zadał kilka ciosów z góry, mierząc w głowę pokrzywdzonego, który bronił się przed atakiem Łukasza Sz., zasłaniając się lewą ręką uniesioną do góry.

Po zadaniu ciosów nożem Łukasz Sz. odrzucił nóż pod ogrodzenie hotelu. Następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony wszedł w tym czasie do środka hotelu, gdzie goście weselni udzielili mu pomocy oraz wezwali pogotowie ratunkowe.

Przesłuchany w toku postępowania w charakterze podejrzanego Łukasz Sz. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia w sprawie, stwierdził jednocześnie, iż nie miał zamiaru żeby pokaleczyć pokrzywdzonego, ani go zabić, jedynie go postraszyć. Wyjaśnił ponadto, że nie wie skąd miał nóż, ani ile razy zadał nim uderzenia.

Łukasz Sz. nie był uprzednio karany sądownie.

Czyn zarzucany podejrzanemu zagrożony jest karą od 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

Aktualności