Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Przypadkowe szturchnięcie zakończone pobiciem.

Czterech uczniów jednego z liceów w Krakowie oskarżyła, o pobicie pokrzywdzonego, Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód.

W dniu 31 października 2012 roku pokrzywdzony wraz z kolegą był w jednym z lokali w Krakowie i tam spożywał alkohol. Po północy wyszli na zewnątrz, byli w sklepie monopolowym celem zakupu alkoholu. Wracając do lokalu doszło do przypadkowego uderzenia w ramię jednego z oskarżonych, na co on pięścią w twarz uderzył pokrzywdzonego. W wyniku tego uderzenia pokrzywdzony przewrócił się, spadł o stopień niżej i kiedy próbował wstać został zaatakowany przez drugiego z oskarżonych, który wymierzył mu dwa ciosy pięścią w twarz. Do atakujących dołączyli dwaj ich koledzy i razem bili go uderzając pięściami po całym ciele i kopiąc. W czasie tego zdarzenia pokrzywdzonemu wypadł z kieszeni telefon o wartości 800 zł. Następnie napastnicy oddalili się z miejsca zdarzenia, po czym zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji.

Biegły lekarz sądowy podał w opinii, że pokrzywdzony doznał, w wyniku uderzeń, podbiegnięć krwawych i otarć skóry twarzy, złamanie kości nosa bez przemieszczenia, a obrażenia te naruszyły czynności jego narządów ciała na okres poniżej 7 dni trwający.

W czasie przeszukania u jednego z oskarżonych ujawniono podrobioną legitymacje szkolną i o popełnienie tego czynu został on również oskarżony.

Dwóch oskarżonych w toku prowadzonego postępowania przyznało się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Pozostali nie przyznali się i złożyli wyjaśnienia, w których jeden z oskarżonych zanegował swój udział w pobiciu, a drugi podał, że był pokrzywdzonym uderzeniami przez dwie lub 3 osoby. Oskarżeni nie byli dotychczas karani sądownie. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Aktualności