Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Rodzinny grill

W Prokuraturze Rejonowej Kraków – Nowa Huta prowadzone jest postępowanie przeciwko Mieczysławowi M., któremu zarzucono, że 28 maja 2016 roku w Krakowie w wyniku zadania ciosu nożem powstała rana kłuta klatki piersiowej po stronie lewej w wyniku czego u pokrzywdzonego spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu tj., o przestępstwo z art. 156§1 pkt 2 kk.

W toku postępowania uzyskano rozbieżne relacje odnośnie przebiegu spotkania od  uczestników  i samego pokrzywdzonego.

W dniu 28 maja 2016 roku na terenie posesji przyległej do budynku wielorodzinnego na terenie dzielnicy Nowa Huta w Krakowie jeden z mieszkańców tego budynku zorganizował spotkanie towarzyskie przy tzw. grillu. W spotkaniu uczestniczyły różne zaproszone osoby. W trakcie spotkania spożywano alkohol i dochodziło do różnych scysji. W trakcie jednej z nich pokrzywdzony atakujący wcześniej swojego ojca ruszył trzymając w ręce siekierę w kierunku podejrzanego zadając mu obuchem ciosy a następnie podejrzany użył noża którym zadał cios pokrzywdzonemu. W wyniku tego ciosu u pokrzywdzonego uszkodzeniu uległy m.in. żebra, płat płuca lewego, przepona, śledziona oraz nastąpiło krwawienie do jamy otrzewnej. Sprawca tego czynu został zatrzymany i po przedstawieniu zarzutu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Przesłuchany w dniu 13 czerwca przedstawił odmienny od innych uczestników przebieg zajścia podkreślając m.in., że uderzony nożem został bez żadnego powodu. Jednocześnie z uwagi na to, że sprawca ugodzenia był jego krewnym „chce polubownego” załatwienia sprawy.

Za taki czyn grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.    

Aktualności