Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Rozbój w centrum Krakowa

            Prokuratura Rejonowa Kraków Śródmieście Zachód skierowała akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi M. (lat 30) oskarżonemu o to, iż w kwietniu 2014 roku w Krakowie posługując się nożem grożąc jego użyciem oraz używając przemocy dokonał rozboju na młodym mężczyźnie, zabierając na jego szkodę telefon komórkowy, dowód rejestracyjny pojazdu należący do pokrzywdzonego, bluzę, czyli mienie o łącznej wartości 1500 zł.

 W kwietniu tego roku pokrzywdzony oraz dwóch uprzednio poznanych mężczyzn przebywali w nocy w lokalu typu „Hot Spot” w centrum Krakowa. Następnie wspólnie spożywali alkohol nabyty uprzednio przez jednego z nich. W związku z wypitym alkoholem oskarżony w pewnym momencie zażądał od pokrzywdzonego pieniędzy uderzając go jednocześnie w twarz oraz groził trzymanym w ręce nożem. Nóż ten przykładał do szyi pokrzywdzonego. Następnie zabrał z portfela pokrzywdzonego dowód rejestracyjny pojazdu oraz z kieszeni spodni telefon pokrzywdzonego. Ponadto, zabrał położoną przez pokrzywdzonego kurtkę i włożył na siebie. Gdy to zrobił, kazał uciekać pokrzywdzonemu.

 Pokrzywdzony po zajściu udał się na stację benzynową skąd zawiadomił policję. Tego dnia w godzinach popołudniowych oskarżony sprzedał nabyty uprzednio telefon komórkowy za kwotę 150 zł. W trakcie postępowania pokrzywdzony odzyskał także dowód rejestracyjny pojazdu.

Oskarżony przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, zrzucając na karb wypitego alkoholu skutki swojego zachowania.

Był on uprzednio karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Aktualności