Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Sprowadził katastrofę w ruchu lądowym.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze w Krakowie skierowała akt oskarżenia przeciwko Marcinowi S., który w lutym 2015 r. kierując samochodem ciężarowym marki Mercedes Actros nie zachował szczególnej ostrożności wykonując manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu i wjechał za sygnalizator przy palącym się sygnale czerwonym, doprowadzając do zderzenia kierowanego przez siebie pojazdu z jadącym prawidłowo tramwajem linii 11.

W następstwie tego nieumyślnie sprowadził katastrofę w ruchu lądowym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób, a obrażeń w postaci urazów klatki piersiowej, złamań „różnych części” ciała doznało 14 osób (pasażerów tramwaju).

Marcin S. lat 28 w toku postępowania odmówił składania wyjaśnień przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, stwierdził jedynie, że okoliczności wypadku i jego winy nie budzą wątpliwości.

Prokurator złożył wniosek o wydanie wyroku skazującego wobec oskarżonego bez przeprowadzania rozprawy i wymierzenie kary 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 3 lata oraz orzeczenie grzywny.

Aktualności