Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Stacja paliw

21 października 2015 r. Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze wszczęła śledztwo w sprawie sprowadzenie w dniu 19.10.br. w Krakowie bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia w postaci eksplozji materiałów łatwopalnych, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach tj. o przestępstwo z art. 164§1 kk w zw. z art. 163§1 pkt. 3 kk. Zdarzenie miało miejsce na stacji paliw przy ulicy Wielickiej w Krakowie.

W dniu 22.10.br funkcjonariusze Policji doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze Katarzynę S., której przedstawiono zarzut popełnienia tego przestępstwa. Jak ustalono podejrzana w trakcie zdarzenia trzymała w bliskiej odległości od dystrybutora z paliwem zapaloną zapalniczkę. Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu wyjaśniając, ze zapalniczka nie była zapalona.

Prokurator skierował do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej. Postanowieniem z 22.10.br. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy m.in. z uwagi na obawę matactwa i obawę popełnienia przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu bądź bezpieczeństwu powszechnemu.

Postępowanie jest w toku. W jego trakcie wykonywane będą kolejne czynności, w tym uzyskane zostaną opinie biegłych.

Za ten czyn grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Aktualności