Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Stracili rodzice i dzieci.

26-11-2009

Sekretarkę jednej ze społecznych szkół podstawowych w Krakowie oskarżyła o przywłaszczenie powierzonych jej pieniędzy Prokuratura Rejonowa w Krakowie – Śródmieściu Zachód. Beata P. w okresie od miesiąca maja 2008 roku do maja 2009 roku jako osoba uprawniona do odbioru pieniędzy przywłaszczyła sobie powierzone jej pieniądze z tytułu czesnego, wpisowego, opłat za obiady, wydatków na zakup podręczników, zorganizowania egzaminu z języka angielskiego, na tzw. „wymianę” uczniów szkoły do Amsterdamu i „zieloną szkołę” w łącznej kwocie ok. 129 tyś. złotych na szkodę szkoły.
Przesłuchana w charakterze podejrzanej przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Podała, iż zaciągnęła wiele pożyczek (kredytów), których miesięczna rata spłaty wynosiła ok. 6,5 tyś złotych. Nie była w stanie ich spłacać dlatego na te najbardziej wymagalne raty brała pieniądze szkoły. Kiedy dostawała pensję spłacała część zabranych pieniędzy. Potem jednak znowu je brała, bo brakowało jej na raty. Kredyty też brała w celu spłacenia zabranych ze szkoły pieniędzy, a skutkowało to wzrostem miesięcznego jej obciążenia, którego nie dała rady spłacać. Pewnego dnia została poproszona o przygotowanie pieniędzy na wyjazd dzieci. Wtedy, w godzinach pracy, wyszła ze szkoły. Zadzwoniła do córki, że jest w parku i powiedziała, że wzięła jakieś tabletki, by popełnić samobójstwo. Córka ją odnalazła w parku i zawiozła do szpitala. Żałowała swojego czynu, stwierdziła, że jest jej wstyd, że zawiodła wiele osób. Wie również, że dług musi spłacić.
Podejrzana złożyła wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania rozprawy i został on skierowany do Sądu wraz z aktem oskarżenia.

Aktualności