Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Tasakiem chciał ugodzić policjanta.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Zachód skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Szymonowi S. zarzucając mu, iż używając tasaka dopuścił się czynnej napaści na legitymującego go funkcjonariusza policji.

W dniu 7 kwietnia 2013 roku funkcjonariusze policji podjęli interwencję wobec spożywającego w miejscu publicznym w okolicach Dworca Głównego alkohol Szymona S.

W trakcie legitymowania Szymon S. nadal usiłował spożywać piwo i był agresywny wobec policjantów. Z tego powodu wezwali oni patrol zmotoryzowany Policji. Szymon S. nagle wyciągnął spod kurtki tasak długości ok. 20 cmi usiłował zadać nim cios w okolice głowy i szyi interweniującego policjanta. Policjantowi udało się zablokować dłoń napastnika a następnie powalić go na ziemię gdzie został obezwładniony. Funkcjonariusze odebrali mu tasak oraz doprowadzili do Komisariatu Policji.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego początkowo nie przyznał się do zarzucanego mu czynu a następnie przyznał się odmawiając jednocześnie składania wyjaśnień.

Szymon S. był już karany sądownie za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz za znieważanie funkcjonariuszy Policji, groźby.

Za zarzucany czyn grozi mu kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Aktualności