Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Uciekinier ze Skawiny

W dniu 5 września 2016 roku do Prokuratury Rejonowej w Wieliczce wpłynęły materiały dotyczące czynnej napaści na funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Skawinie i innych czynów, których miał dopuścić się 30 letni Sylwester K. Po doprowadzeniu mężczyźnie przedstawiono zarzuty:

1) czynnej napaści w dniu 3 września 2016 roku w Skawinie na 2 funkcjonariuszy policji
z Komisariatu Policji w Skawinie polegającej na popychaniu wykonujących czynności służbowe policjantów, a następnie podczas ucieczki oddaniu kilku strzałów z broni gazowej
w ich kierunku tj. o przest z art. 223 § 1 kk

2) posiadanie w tym samym miejscu i czasie substancji psychotropowej w ilości 2,1 grama tj. o przest. z art. 62 ust.1 Ustawy o zapobieganiu narkomanii

            Przesłuchany w charakterze podejrzanego Sylwester K. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Twierdził, że strzały z broni gazowej oddał lecz nie celował w stronę policjantów,  chciał jedynie w ten sposób uciec.

            Wniósł o dobrowolne poddanie się zaproponowanej karze. Za pierwszy czyn w wymiarze 1 roku  i 2 miesięcy pozbawienia wolności, za drugi 6 miesięcy pozbawienia wolności i wymierzenia kary łącznej 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Był on wcześniej karany sądownie za przestępstwa przeciwko mieniu.

            Nie zastosowano wobec niego żadnych środków zapobiegawczych bowiem został on przewieziony do zakładu karnego, celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności z wyroku Sądu Rejonowego dla Krakowa - Krowodrzy w Krakowie.

Aktualności