Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ostatnie aktualizacje i modyfikacje:

Uderzył pokrzywdzonego, bo "się go czepiał" w przeszłości.

Prokuratura Rejonowa Kraków – Śródmieście Wschód oskarżyła 20 – letniego Marka K. o uderzenie pokrzywdzonego w dniu 11.02.2014 roku w Krakowie.

Pokrzywdzony w tym dniu jechał autobusem. Na jednym z przystanków do autobusu wsiadł Marek K. Podszedł on do pokrzywdzonego, wypowiadał w jego kierunku bliżej nieustalone słowa, po czym zadał mu ciosy ręką w okolice głowy.

Bezpośrednio po zadaniu ciosów Marek K. wybiegł z autobusu. W wyniku uderzeń pokrzywdzony doznał złamania kości nosa oraz podbiegnięci krwawych powłok twarzy, co skutkowało naruszeniem czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni trwający.

Z uwagi na charakter i okoliczności zdarzenia – prokurator zadecydował o objęciu ściganiem z urzędu czynu prywatnoskargowego.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marek K. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Podał, iż jest kibicem Cracovii, ze uderzył dwu lub trzykrotnie pięściami w twarz młodego mężczyznę. Jak wyjaśnił Marek  K. uderzony mężczyzna miał w przeszłości wraz ze swoim kolegą „czepiać się” oskarżonego. Nie pamiętał okoliczności tego zdarzenia, a nazwisko pokrzywdzonego nic mu nie mówi, zdenerwował się i dlatego zaczął bić pokrzywdzonego. Marek K. wyraził skruchę – wskazując, że jest mu przykro z powodu tego co się stało, aczkolwiek podkreślił, że pokrzywdzony nie jest bez winy. Stwierdził także, iż gdyby pokrzywdzony kiedyś go nie sprowokował, to z całą pewnością by go nie uderzył.

Marek K. był uprzednio karany za przestępstwa z art. 190§1 kk i art. 157§2 kk. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Aktualności