Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Ugodzila nożem córkę w brzuch.

O usiłowanie zabójstwa i spowodowanie obrażeń ciała u córki została oskarżona 23 letnia Edyta A.

W dniu 7 sierpnia 2012 r. ugodziła córeczkę nożem kuchennym w brzuch co spowodowało, iż dziecko doznało rany kłutej powłok brzucha nie uszkadzając narządów wewnętrznych. Obrażenia te spowodowały naruszenie czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni trwający. Pokrzywdzonej udzielona została pomoc medyczna. Dziewczynka była w szpitalu kilka dni. Do zdarzenia doszło w czasie, kiedy jej mąż wraz synem wyszedł do sklepu.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Edyta A. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Początkowo twierdziła, że chciała zabić dziecko, bo miała trudną sytuację rodzinną. W tym dniu dziecko (ok. 1,5 roku) chodziło jakby nieprzytomne, nie chciało jeść. W pewnym momencie poniosło ją, nie panowała nad sobą, wzięła nóż kuchenny i zadała nim cios w goły brzuch leżącego dziecka. Była przekonana że zabiła córkę. W czasie ostatniego przesłuchania zmieniła swoje wyjaśnienia i stwierdziła, że nie chciała zabić. Te wyjaśnienia nie zasługują na wiarę, zmierzają do umniejszenia jej odpowiedzialności karnej.

Oskarżona nie była dotychczas karana, jest tymczasowo aresztowana. Biegli lekarze uznali, ze czynu tego dopuściła się mając w znacznym stopniu ograniczona zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Grozi jej kara pozbawienia wolności od 8 – 15 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokurator bierze udział w postępowaniu sądowym dot. ograniczenia władzy rodzicielskiej Edyty A.

Aktualności