Prokuratura Okręgowa w Krakowie - wersja angielska
Elektroniczna skrzynka
podawcza Elektroniczna skrzynka podawcza
Prokuratura Okręgowa
i Prokuratury Rejonowe Prokuratura Okręgowa i Prokuratury Rejonowe

Umorzenie śledztwa w sprawie zabójstwa w dniu 28.04.2009r.

12-08-2009

Prokuratura Rejonowa w Krakowie- Podgórzu umorzyła śledztwo w sprawie zabójstwa młodej kobiety, do którego doszło w dniu 28 kwietnia br w Krakowie- wobec śmierci sprawcy tego przestępstwa – męża pokrzywdzonej. Ofiara doznała ran kłutych klatki piersiowej i jamy brzusznej z uszkodzeniem ważnych dla życia narządów i wykrwawieniem.
Małżonkowie wspólnie wynajmowali mieszkanie w Krakowie. Zalegali z opłatami za wynajmowane mieszkanie. Dług ich przekraczał 6 tys. zł. Radosław T. – mąż ofiary został zobowiązany do spłaty całej kwoty w dniu 28.04.br. Nie stawił się na umówione wcześniej spotkanie, nie odbierał telefonu. W związku z zaistniałą sytuacją do mieszkania małżonków udał się pracownik spółki, z którą była zawarta umowa najmu mieszkania. Pracownik ten kilkakrotnie dzwonił do mieszkania, nikt jednak nie otworzył mu drzwi. Ponieważ wyczuł dochodzącą z wnętrza mieszkania woń spalenizny nacisnął klamkę i otworzył drzwi, które nie były zamknięte na zamek. W mieszkaniu, na podłodze ujawnił zwłoki żony Radosława T. oraz Radosława T.
Zgromadzony w śledztwie materiał procesowy pozwolił na ustalenie, że szereg ran kłutych jakie doznała pokrzywdzona pochodziło od noża, który został zabezpieczony na miejscu przestępstwa. Tym nożem posłużył się jej mąż. Rozkład ran wskazał na próbę obrony, unikanie ciosów i odwracanie się od sprawcy. Po zabójstwie żony Radosław T. zadał sobie szereg ciosów nożem. Zmarł wskutek zranienia serca i wykrwawienia.

Aktualności